|
Skriv i gästboken
|
| |
Halloj, Ulrika dotter från grand här Morsan tipsade om sidan och jag har väl nu dom sista minutrarna på lunchrasten skummat. Måste säga att din hund är väldigt söt. Älskar själv hundar och är van vid dem.
Du verkar kunna mycket om hundar, iaf vad jag kan se av hemsidan. Synd att inte alla hundägare är såna. Har själv sett och passat hundar med dålig uppfostran som får en att undra hur ägaren av hunden tänkte.
Kommer i framtiden garanterat skaffa hund men nu har jag nyligen slutat skolan och börjat på donken där jag nu kommer bli skiftledare så det blir nog ingen hund på ett tag så jag får nöja mej med råttorna! Skulle gärna vilja veta mer av vad du vet, man vill ju bli den perfekta hundägaren och få den perfekta hunden i framtiden. Mest av min erfarenhet kommer från "The Silent Way" (googla) dom finns i storuman och har runt 60hundar. Trots antalet hundar har dom stenhård diciplin på djuren och snällare och väluppfostrade hundar fårn man leta efter. Dock kan ingen av hundarna sitt, ligg och andra konster men det är slädhundar så dom kan bara det som är relevant till deras yrke/liv.
Kram Rose
Svar: Hej Rose,
Oavsätt hur mycket eller lite man kan, så är nog den egentliga vikten i att förstå vad man vill ha utav sitt hundägande och vad hunden behöver få ut av "ditt". Jag är själv slarvig till och från med mina egna hundar. Men i botten av det, är det viktiga att hundarna mår bra och att jag mår bra.
Du kommer säkerligen att ha mycket kvalitet med framtida hundar! Ha det bäst |
|
 |
 |
|
|
|
| |
|
| |
Hej! Längesen!
Tänkte vi eventuellt skulle gå en kurs till hösten med lilla Joy! =)
Hoppas allt är bra med er! Kramar Matilda O Rico + Hundar
Svar: Nämen hej! ni är lika hjärtligt välkomna nu som innan |
|
 |
 |
|
|
|
| |
Hallå Gunvalds family! Det var ett tag sedan jag var här...Min länk till er fungerade inte, men nu har jag uppdatera den. Tack för hälsningen Micke sidan ser super ut och lika professionell som du själv! Lite nya bilder på världens bästa Gundvald efterlyses här hos uppfödaren Nu får ni ha det jätte bra och kram från oss belburgosarna, Sara |
|
 |
 |
|
|
|
| |
Hallå! Vilken fin sida , Kul att se Jocke på några bilder med Superfräck!!Om möjlighet finns tänker jag rekomendera mina valpköpare i Stockholmområdet att träna för er. Kul att se att du länkar till en av mina bästa vänner Mimmi på Explozens. Jag har ju lyckas dragit ner henne i Bostonträsket också.
Svar: Ja, Jocke har vart en del här ett tag, dock har han annat för sig nuförtiden Ni är alla välkomna |
|
 |
 |
|
|
|
| |
Hallå Micke. Vart har du tagit vägen? Länge sedan du hälsade på!
Hoppas att allt är bra med dig och de övriga i flocken. Ha en alldeles underbar fortsättning på 2010.
Nisse och gänget på jurassic
Svar: Jag är på ingång.. körde fel vid det gula huset bara |
|
 |
 |
|
|
|
| |
Hallå Micke! Va roligt att du skrivit i min gästbok :D... Vart ju jätteglader hihi. Tusen tack, fast ni har otroligt fina bilder ni också!
Allt är bra med oss. Eller ja så bra som de går kanske. Zebulon har fått tåledsartros och får inte göra sådär jätte mycket längre, vilket är otroligt tråkigt!
Allt bra med er? Hur mår snygge Gunvald? :)
Ha de gött och simma lugnt!
|
|
 |
 |
|
|
|
| |
Gott nytt år önskar bulten med familj!
|
|
 |
 |
|
|
|
| |
|
| |
Tack för bra träning idag, Rusti är som vanligt helt slut! http://www.youtube.com/watch?v=n_3v-_p3ESo |
|
 |
 |
|
|
|
| |
|
| |
| |
|
|